Білецький О.М.

Саморозвиток П'ятого Покоління

Час завжди був і залишається дуже тісно пов'язаний з розвитком суспільства взагалі і саморозвитком зокрема. Але якщо раніше сприймалося лінійним, як безперервна смуга з минулого — сьогодення — майбутнього, то зараз можна з упевненістю стверджувати, що минулого і майбутнього немає — є лише сьогодення. Людина, як господар свого життя визначає своє майбутнє, а минуле залежить тільки від того, як Ми інтерпретуємо його в теперішньому!

Така філософія часу потрібна нам для ефективного саморозвитку!

Перші три покоління саморозвитку зосереджені спробі людини керувати лінійним часом:

- Записки та пам'ятки, спроба якось упорядкувати та систематизувати все, що вимагає від нас витрат часу та сил.

- Поява календарів та ділових щоденників. Спробу дивитися вперед, планувати події та свою діяльність на майбутнє.

- Ранжування завдань за важливістю та терміновістю. Тут з'являється розподіл цілей діяльності, на коротко-, середньо- і довгострокові. Зароджується поняття щоденного планування.

З виникненням четвертого покоління стає зрозумілим, що «управління часом» насправді термін невірний, оскільки завдання полягає не в тому, щоб керувати часом, а в тому, щоб керувати самими собою. Звідси вихід із зони комфорту як інструмент для саморозвитку, що визначає зростання особистості, а отже, і підвищує її продуктивність у процесі життєдіяльності.

І якщо 4-е покоління людей у процесі саморозвитку шукають оптимальні шляхи управління собою, своєю особистістю, то саморозвиток 5-го покоління характеризується зосередженням на внутрішньому потенціалі, закладеному в нашому Істинному Я, його актуалізації та розкритті. Саморозвиток П'ятого покоління, це екзистенційний пошук Вищого Початку та взаємодія з ним через наше Істинне Я!

Як ми знаємо, саморозвиток кожної людини проходить у трьох напрямках, у трьох сферах:

- мислення,

- емоції,

- тіло.

self-consciousness

Розвиваючи Тіло (Т.), Емоції (Е.) та мислення (М.), ми отримуємо від нашого Істинного Я потік (П.) енергії та знань для успішного та ефективного життя.

Але час характеризується зачатками появи нового – 5-го покоління саморозвитку. Це здобуття внутрішнього «голосу».

І якщо розглянути цю модель саморозвитку, порівнявши її з матрьошкою, то:

- найбільша матрьошка буде відповідати тілу людини,

- друга за величиною – емоціям та почуттям,

- третя – мислення,

- четверта – нашому Істинному Я,

- найменша матрьошка – це той Вищий початок, який і підживлює нас своєю енергією, і дає нам підказки через наше Істинне Я на шляху нашого саморозвитку та самовдосконалення!

Автор бестселера «7 навичок високоефективних людей» С.Кови у подібних поняттях виділяє свій основний восьмий досвід. Восьма навичка високоефективних людей за С.Кові дозволяє побачити та використати силу третього виміру семи навичок, що є відповіддю на найголовніший виклик нової епохи.

Восьма навичка відкриває доступ до надзвичайно перспективної галузі сьогоднішньої реальності. По суті це реальність, непідвладна часу. Це голос людського духу – сповнений надії та інтелекту, життєрадісний за своєю природою та безмежний за своїми можливостями служити спільному благу.

Тому усвідомивши свій потенціал – Справжнє Я, ми повинні встановити постійний зв'язок з ним, не втрачаючи і не перериваючи його на догоду зовнішнім факторам та нашим хибним переконанням. Тоді ми зможемо чути цей голос завжди, і тільки він не дасть Нам зробити помилки або оступитися на нашому Шляху. Цей голос, ця звістка, іноді називається совістю (спільною з Істинним Я звісткою).

Живи у Т.Е.М.П.- і! І ти зміниш свій Світ!.

Повернутися до статей